Júl 2019 začal pomocou malým klientom | Revenue Management

Na Slovensku existuje veľký počet ubytovacích zariadení, ktoré sa radia medzi malých ubytovateľov. Či už je to vlastník apartmánu, chaty, alebo komplexu menších ubytovacích jednotiek. Väčšinou majú spoločného menovateľa a to nedostatočný dôraz na predajnosť,revenue management, na počet predajných kanálov, na ich nastavenia.

To následne spôsobuje nielen nevyrovnané štatistiky predaja, ale taktiež nenaplnenie potenciálu, ktorý by mohli dosiahnuť. Majiteľ častokrát ani netuší, že aj pár malých zmien môže znamenať otočenie kormidla tým správnym smerom.

Posledné dva týždne sme realizovali dva projekty, ktoré potrebovali v rámci nízkeho rozpočtu vykonať tie najpodstatnejšie zmeny a ešte počas letnej sezóny výrazne prilákať viac turistov.

Apartmány a Chata – Liptov

Pán Majiteľ sa po rokoch stagnácie a absencie investícií do marketingu rozhodol oživiť svoje tri objekty a oslovil nás s prosbou o rady, akým smerom by sa mal vybrať, aby bol dlhodobo konkurencieschopný.

Úplným základom, ktorý stihol realizovať ešte pred našim stretnutím, bolo nafotenie objektu profesionálnym fotografom. V oblasti Liptova je jednoznačne najlepšia voľba pán Róbert Štaffen, ktorý sa zameriava najmä na ubytovacie zariadenia a na jeho fotkách to aj vidno. Ak roky fungujete na amatérskych fotkách a odrazu dostanete výslednú prácu od profesionála, výsledok je naozaj ohromujúci.

Fotky sme vedeli využiť na portáloch megaubytovanie, ubytovanie na slovensku, kde očakávame pred budúcou sezónou úplne obsadenie najmä vďaka nim. Ani jeden z portálov nepatrí medzi najlepšie last minute nástroje na zaplátanie voľných termínov. A preto sme sa rozhodli o registráciu s Booking.comAirbnb, kalendáre sme synchronizovali, aby mal majiteľ čo najmenej starostí.

Ak začnete využívať portál Booking, je veľmi dôležité pracovať so správnymi nastaveniami, inak Vás to vyjde draho. Správny revenue management je základom úspešného objektu. Či už prídu neželané rezervácie, ich dĺžka, alebo vzniknú diery medzi hosťami a práve tieto diery rozhodujú o ziskovosti počas sezóny.

Z toho dôvodu sme vytvorili 6 cenových kategórií a 5 možností storna, ktoré sme aplikovali pre všetky tri objekty majiteľa tak, aby bol predaj racionálny a aby sme zarobili čo najviac. Už po pár hodinách od registrácie prišla spúšť.

Do troch hodín sme získali tri krásne rezervácie na veľký počet nocí s príchodmi presne vtedy, kedy sme to potrebovali. Momentálne sú letné termíny pekne doplnené a pomaly sa pripravujeme na predaj počas zimnej sezóny.

Ak figurujete na mnohých portáloch, platíte či už členské poplatky alebo provízie, je chyba ak neprodukujete aj niečo vlastné. Kto to s prenájmom myslí vážne, určite by mal riešiť aj webstránku objektu.

Majiteľ dostal na výber a stránka s celou identitou, od farieb, loga, štruktúry a funkcií bola vytvorená do 7dní od zadania projektu za naozaj bezkonkurenčnú cenu.

Našim dlhodobým cieľom je, aby mali hostia možnosť nájsť priamy kontakt na majiteľa a jeho dôveryhodnosť posúdiť možno aj vďaka tomu, že sa o svoje objekty reálne zaujíma.

V dnešnej dobe je skvelým nástrojom taktiež google business konto, kde si bezplatne pridáte údaje o svojej firme, v tomto prípade o Vašom ubytovacom zariadení. Ktokoľvek bude Váš objekt na google hľadať, daný profil nájde a vy zvyšujete možnosť priamych rezervácií bez platenia provízií.

Tento rýchly popis krokov, ktoré sme vykonali je len špičkou ľadovca. Pre pána majiteľa budeme po vzájomnej dohode poskytovať dlhodobé paušálne služby a spoločne sa budeme snažiť zvyšovať zisky z jeho objektov všetkými dostupnými nástrojmi, ktoré trh momentálne ponúka.

Apartmán a Chatka – Slovenský raj

Telefón zazvonil opäť a tentokrát bola na druhej strane linky pani majiteľka, ktorá sa ubytovaniu venuje už viac ako 10rokov. Hľadala spôsob ako svojmu objektu pomôcť a najmä vďaka flexibilite a dôvere v naše služby sme rýchlo realizovali všetko čo bolo z nášho pohľadu nevyhnutné.

Vyhotovili sme nové fotky objektov, budeme riešiť ich 3D vizualizácie, ktoré nahodíme v 3D nielen na webstránku, ale aj v 2D dimenzii vo forme obrázku na všetky portály. Dokončené fotky boli pridané na všetky miesta, ktoré sme potrebovali a zmeny boli rýchlo viditeľné.

Rozdiel bol naozaj veľký, nakoľko pani majiteľka roky využívala len miniatúry fotiek a na nich nebolo skutočne nič vidno.

Pri apartmáne sme dostali prístup k portálu booking, kde sme aplikovali potrebné zmeny a taktiež vytvorili druhú prezentáciu pre chatku, vzájomne ich prepojili, aby mali majiteľ prehľad o dianí na jednom mieste.

Nie vždy je najlepším riešením pridanie novej prezentácie, niekedy je oveľa lepšie vytvorenie typu izby už pod súčasný profil. Avšak momentálne prebieha akcia na 5 rezervácií bez provízie bookingu do výšky 400€. A to sme si nemohli nechať ujsť.

Už 12 hodín po registrácii do portálu Airbnb sme skompletizovali prvú rezerváciu hosťa na 6 nocí a získali čas na doriešenie auditu a nastavení cenovej stratégie. Takzvaný revenue management.

Nové fotky boli použité aj pri výstavbe veľmi jednoduchej webstránky s dôrazom na jej funkčnosť a rozpočet majiteľa. Vďaka html sme prepojili kalendár obsadenosti, vytvorili samostatné kontaktné formuláre, stránku napojili na analytický zber dát, ktoré využijeme v budúcnosti.

S majiteľom sme sa zatiaľ dohodli na realizácii bez dlhodobej spolupráce. Pre každú oblasť máme maximálny počet klientov, tak aby sme vedeli zabezpečiť tie najlepšie výsledky najmä pre paušálnych klientov, ktorí využívajú naše služby na dlhodobej báze najmä pre potreby profesionálnych nastavení, ktoré im zvyšujú obrat a šetria ich čas. Revenue management na mieru.

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

ten + 20 =