Web s priamym rezervačným systémom | September 2019

V období medzi Februárom a Septembrom 2019 náš tím budoval viacero webov a nadväzoval rôzne typy spolupráce, kde sme sa snažili prijať názory majiteľov, ich predstavu a očakávania a pridali sme k nim naše skúsenosti a rady. Zaujímavý projekt čakal hneď na začiatku.

APARTMÁNOVÝ DOM V PREŠOVE

Tento projekt si zaslúži pozornosť, nakoľko majiteľ objektu sa na celú vec pozrel veľmi inovatívne a rozhodol sa čo najviac automatizovať predaj, čoho súčasťou je webstránka s priamym rezervačným systémom od externej slovenskej spoločnosti, obsahuje channel managera, ktorý automaticky synchronizuje dostupnosť a cenník s portálmi Booking.com a Expedia group. Portál Expedia je veľká devíza najmä vo väčších mestách v neďalekej blízkostí letísk. Apartmány sú umiestnené blízko hlavného ťahu PO-KE, takže sme okrem registrácií do portálu Booking.com riešili aj portál Expedia. Registrácia a príchody budú prebiehať výlučne za pomoci vstupných kódov do budovy a izieb. Preto je priamy predaj veľmi dôležitý.

Registračný proces prebiehal hladko, ako aj úvodné nastavenia služieb, cenových stratégií a obsahu. V tejto súvislosti prebehlo aj školenie zodpovednej osoby, ktorá bude na celý predaj zo začiatku dohliadať. Išlo o intenzívne 4 hodinové školenie s kompletným popisom trhu, s praktickým vysvetlením krokov, ktoré je nutné dodržiavať. Ale najmä s vysvetlením fungovania nástrojov portálu Booking, ktorý v súčasnosti tvorí viac ako 70% podiel rezervácii na trhu.

Dôležitosť nastavení cenových kategórií a možností predaja sa ukazuje ako najlepší priateľ ziskovosti objektov. Nie je to len marketing zariadení, ale práve racionalita nastavení, ktorá vyhráva boj s konkurenciou. Revenue management je základ všetkých úspešných projektov.

VYPRACOVAŤ KONCEPT STRÁNKY NEBOLO NÁROČNÉ

Trendy v hotelovom biznise ukazujú, že treba pozerať najmä na jednoduchosť v popisoch a v prehľadnosti Vašej ponuky. Stránky plné pravidiel, textu a zbytočných bannerov hostí odrádzajú. Preto sme zvolili jednoduché ošatenie v červenej, ktorá bude iniciovať hostí k priamej rezervácii a vypracovanú papierovú predstavu sme odoslali programátorovi.

Prehľadné rozdelenie typov izieb do sekcií by malo napomôcť prehľadnosti objektu, jeho ponuky a malo by iniciovať k priamym rezerváciám. Zriadenie online platobnej brány pri existencii channel managera je v dnešnej dobe už nutnosť a povinný krok vpred. Projekt je nadpriemerne inovatívny a preto mu držíme palce.

PENZIÓN V DUNAJSKEJ STREDE

Stretnutie s víziou úzkej spolupráce ešte počas júna sme ukončili kompletizáciou projektu. Majiteľ úspešne funguje na trhu už niekoľko rokov, chcel však posunúť svoj biznis na nový level. Viac ako 400 recenzií s priemerom 9,6 nás presvedčili, že spolupráca určite prinesie ovocie. Absencia mnohých základných prvkov predaja nás mrzela, o to viac sa však dalo urobiť aby sme spoločne vedeli urobiť krok nahor.

Odborné poradenstvo je oblasť, ktorú dnes vyhľadáva stále viac a viac podnikateľov. Trend, kedy si každý pripadá ako najmúdrejší pomaly ustupuje. Akonáhle odovzdáte svoju dôveru v akejkoľvek oblasti človeku s víziou a skúsenosťami, výsledky sa dostavia takmer okamžite.

Náš tím pracoval na tvorbe webu a opäť v spolupráci so slovenskou spoločnosťou vzniklo prepojenie ich rezervačného systému a channel manažéra s online portálmi. Majiteľ dosiahol výrazný pomer bookingu na jeho predajnosti a dlhodobým cieľom každého úspešného objektu by malo byť znižovanie podielu províznych portálov a zvyšovanie podielu priamych rezervácií. V dnešnej dobe pracujeme aj s klientom, ktorý si tento podiel drží na hodnote okolo 35%, čo je fantastické číslo. Preto ak ktokoľvek povie, že sa to nedá, tak veľmi radi ukážeme, že dá.

Vlastník rodinného penziónu s nádychom prímorskej oblasti získal taktiež základné marketingové vybavenie v online svete, ktoré by mali výraznou mierou napomôcť k stanovenému cieľu. Čím skôr sa rozhodnete zveriť do rúk odborníkov, tým skôr na Vás čakajú želané výsledky. Nie je hanbou spojiť sily !

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

1 × 3 =