Nový web pre klienta | Február 2019

Rozhodli sme sa viac prezentovať prácu pre klientov, preto bude najbližšiu dobu podobných príspevkov oveľa viac. Ak Vás čokoľvek inšpiruje, budeme radi, chceli by sme zbúrať mýtus, že funkčná webstránka pre ubytovacie zariadenie musí zákonite stáť tisíc eur.

Úloha znela jasne

Prezentovať sa v čistom štýle, zemitých farbách a uľahčiť celý proces ubytovania pre ľudí, ktorí sa pohybujú okolo práce s objektom. Logo bolo vyhotovené v schopnej kvalite už roky dozadu, preto odpadol prvý vážny problém, výber farieb a tématiky. Pani majiteľka pri zariadení kládla dôraz na kvalitné vybavenie, nakoľko objekt slúži aj na osobné účely, niekoľkokrát v roku.


 


 

Vypracovať koncept stránky trvá dlhšie

vybrať vhodný podklad a hlavné funkcie, ktoré ma stránka obsahovať je často v rozpore s majiteľom a závisí až príliš od subjektivity. Preto si vážime plnú dôveru, ktorá nám bola poskytnutá. Najzložitejšia časť je výstavba vhodného obsahu, nemá to súvis len s identitou majiteľa, ale aj so SEO optimalizáciami a jedinečnosťou.

V dnešnej dobe považujeme za základ navrhnúť stránku so vstavaným rezervačným systémom, ktorý ponúka akúkoľvek možnosť prepojenia na online predajné platformy. Ak nepotrebujete prítomnosť channel managera, čo menší objekt skutočne nepotrebuje, je to jediná cesta ako efektívne zapojiť inovácie do procesov rezervácie.

Vybrali sme preto aj možnosť prepojenia cez iCal, čo nám umožnilo do budúcna uvažovať nad Paypal platbami, ktoré by boli riešené priamo cez stránku a tým pádom by neboli žiadne opletačky so sledovaním záloh a blokovaním termínov od klientov. Aplikácia platobnej brány do webstránky je v dnešnej dobe hračka, nie každý majiteľ však vie pracovať s modernými možnosťami a preto je nutné tvoriť obozretne.

Ďalší kľúčový prvok bol

poskytnúť hosťom čo najviac informácií o objekte tak, aby nedochádzalo zo strany záujemcov ku zbytočným otázkam. Ak je obsah podaný vecne a logicky, mal by pomôcť nielen klienta presvedčiť, aby k Vám prišiel, ale uľahčiť zbytočné vysvetľovanie detailov v dlhodobom horizonte je to oveľa dôležitejšie.

Preto sme vypracovali detail objektu v spojení s vybavením, možnosťami usporiadania lôžok, 3D dispozíciou objektu, kde je priestor autentický a korešponduje v zmenšenej mierke s realitou. Aby to bolo ešte o niečo jednoduchšie, všetko bolo pripravené v 4 jazykoch.

Jazykové mutácie

nie sú povinnosť, sú však veľké plus v prípade, že sa zahraničný turista rozhoduje medzi Vami a iným objektom, určite si vyberie to, kde sa dozvie čo najviac informácií. Na Slovensko cestuje gro turistov z Poľska a prípadne iných krajín, hovoriacich anglicky. Preto považujeme za základ v prípade možnosti jazykovej mutácie zamerať sa na tieto dve.

Posledný výber bola nemčina, nakoľko majitelia žijú v zahraničí a radi by svoj objekt prezentovali aj pred známymi. Cenovú ponuku pre známych sme pripravili so zľavami za pomoci aplikácie zľavového kódu, ktorý je taktiež k dispozícii pre prípadné marketingové aktivity do budúcna.Treba určite podotknúť, že príprava stránky do viacerých jazykov je finančne aj časovo veľmi náročná.

Pre klienta sme vytvorili aj uvítaciu videovizitku v anglickom jazyku, kde sa dozviete základné informácie, ale až po rezervácii objektu. Podmienkou bolo, aby jazyk pôsobil prirodzene, preto sme na žiadosť klienta nepripravovali text vopred a riešili to bez opráv prirodzenou hovorovou angličtinou, tak, aby porozumeli všetci hostia na rôznych úrovniach jazykových zručností.


 


 

Zhromažďovanie hodnotení

Ďalší dôležitý trend súčasnosti je zhromažďovanie hodnotení v spolupráci s mimo portálovými možnosťami, ako je napríklad google business profil. Vytvorili sme prelinkovanie mailovej komunikácie s možnosťou hodnotenia objektu a následne sme celý profil zapojili do webstránky, takže každá referencia, ktorá príde sa automaticky ukáže aj na stránke bez zbytočných zásahov.

Súčasťou webu je taktiež vždy aktuálny stav počasia a teplôt v Poprade. Bez potreby zásahu uživateľa sa na webe zobrazuje vždy aktuálny stav počasia a predpoveď na najbližšie dni v rozsahu 5 nocí. Samozrejmosťou je responzívne zobrazenie a rýchlosť webu, ktorá predčila aj naše očakávania. Zamerali sme sa na kompresiu obsahového obrazu, ako aj jednoduchosti stránok.

Veríme, že sa Vám popis prác páčil a budeme radi, ak si pre svoju asistenčnú službu vyberiete spoločnosť Eggresh. Ak Vás zaujíma cenový odhad, kliknite na obrázok nižšie.