Platforma konečne reaguje na nevôľu svojich klientov a ich dlhoročné dopyty po zmene.
Túto otázku si určite nekladú ubytovacie zariadenia, ktoré majú pri narastajúcej konkurencii stále väčší problém s prilákaním hostí do ich objektu. Väčšina podnikateľov v tomto prostredí sa venuje prenájmom v rámci rodiny, prípadne len svojpomocne.
Náročnosť obsluhy hostí hlavne v sezóne je enormná a preto je úplne logické, ak sa nezvýši čas na možno veľmi potrebné úlohy, často sa marketingu nemá kto venovať. Nájsť si marketingovú agentúru s overenými výsledkami stojí veľké množstvo zdrojov a na samovzdelávanie v danej oblasti nie je dostatočná motivácia.
Pri bežne veľkom penzióne by však v súčasnosti mala byť samozrejmosť aktivity na sociálnych sietiach, nastavovanie základných druhov reklamy. Investovať do marketingu je ako uctievať náboženstvo, obetujete veľké množstvo energie a výsledky nebudú hmatateľné. Aj napriek tomu sa vydané množstvo zdrojov niekoľkonásobne vráti, samozrejme v prípade, že všetko prebieha správne.
Príprava marketingovej stratégie je dlhodobý proces sledovania štatistík a potrebných údajov. Keď sa rozhodnete zvýšiť konkurencieschopnosť a budovať značku, je to z dlhodobého hľadiska to najlepšie čo môžete urobiť.
Minimálne pri zamyslení koľko platíte mesačne sprostredkovateľom ako je booking, expedia, tripadvisor,airbnb a iní.. určite by bolo na mieste venovať sa skôr budovaniu povedomia a presunu zdrojov na potrebnejšie úlohy, ktoré prinesú výsledky priamo Vám.
Prvým krokom je uistiť sa, že ľudia si zapamätajú váš objekt podľa názvu značky/brandu. Ak sa názov udrží v ich mysli, budú ju vedieť posunúť známym, prípadne sa s radosťou vrátia. Rýchlejšie Vás nájdu, priradia k Vám Vašu stránku s aktualitami, Váš instagram, facebook a ak zablúdia, aj business profil na zobrazenie trasy. Tak prečo im to nezjednodušiť?
Väčšina známych brandov má jednoduchý a krátky názov ako Kempinski, Hilton, Ritz, Grand a veľa ďalších, myslíte si, že je to náhoda? Prečo prvý hotel svojej značky nenazvali Hotel Kristínka? Logo značky musí byť taktiež výrazné, ale zároveň ľahko zapamätateľné a musí súvisieť s tématikou Vášho objektu. Predpokladám, že sa zameriavate na určitý druh turistov, tak ako to robia penzióny v rakúskych alebo švajčiarskych alpách.
V zime máte k dispozícii lyžiarsky balík pre uschovanie lyží, ich starostlivosť a v blízkosti kooperáciu s obchodom s lyžiarskym oblečením. Tak ako v lete garážovanie bicyklov, expresnú práčovňu a rýchly servis. Prečo tomu neprispôsobiť aj názov, zvážte však aj svoje možnosti rozvoja do iných oblastí.
Denne vznikne na svete viac ako 6-tisíc nových firiem, pričom si musia vybrať taký názov, ktorý ich jasne odlíši od konkurencie, čo je v hotelovom biznise ešte dôležitejšie. Pre mnohých majiteľov ide o stresujúci proces, kde by chceli zachytiť svoj koncept, v lepšom prípade.
Prevažná väčšina z nich však nevenuje brandingu od samotného začiatku žiadnu námahu a to je chyba. Je nutné si uvedomiť, že názov penziónu odvodený od mena syna, či dcéry môže byť totožný a takých objektov môže byť na Slovensku aj viac ako päť, alebo desať. Chcete sa predsa odlíšiť, alebo nie?
Každá stratégia by mala byť budovaná individuálne, pretože každý objekt, každý majiteľ, každá sauna a dokonca aj Vaše parkovisko je iné ako to, ktoré má Váš najbližší konkurent. Máme pre Vás dobrú správu ! Na hlavnej stránke nájdete možnosť bezplatnej analýzy Vášho ubytovania, ktorá je dispozícii pre malé a stredné objekty. Chcem ísť na hlavnú stránku.
Pracujte na tom, pracujte na sebe. Aby o pár mesiacov každý vo Vašom okolí vedel, kto je majiteľom Penziónu Ctibor a aké služby ponúka.
Ľudia sa vždy radi vracajú na miesto, kde sa cítili dobre, kde dostali nadštandardné služby a o svoje zážitky sa podelila s rodinou a známymi, teda s Vašim budúcim zákazníkom. V dnešnej dobe sa vďaka internetu okruh oslovených ľudí rozširuje skoro na celý svet.
O Vašich zlyhaniach, ale aj pozitívách sa dnes dozvie vďaka referenciám skoro každý, a čo je najlepšie, ostanú s Vami naveky. Hodnotení sa však nebojte, skúste prirodzenou cestou hostí motivovať, aby sa o svoje pocity podelili so svetom internetu. Dokonca aj počet pozitívnych hodnotení dnes súvisí s Vašou pozíciou vo vyhľadávaní, či už na portáloch alebo v organickom prostredí.
Platforma konečne reaguje na nevôľu svojich klientov a ich dlhoročné dopyty po zmene.
Uvažujete nad kúpou apartmánu? Spísali sme naše skúsenosti do pár odsekov. Možno Vám pár minút čítania pomôže ušetriť nervy a peniaze.
Systém hodnotení pobytov sa priebežne mení. Čo so sebou prinášajú zmeny a aký je trend bez rozdielu v typoch ubytovania?
Kúpili ste rekreačnú nehnuteľnosť? Prišiel čas zoznámiť sa s príslušnou legislatívou a povinnosťami, ktoré vás ako prevádzkovateľa ubytovacieho zariadenia neminú.