Ako sme prežili hotelovú konferenciu

Viac ako 50 účastníkov, krásne priestory Hotela Jánošík v Liptovskom Mikuláši, daždivé počasie, ktoré psychologicky pomohlo so sedením v interiéri, zaujímaví hostia. Aj to bol hoteliérsky deň, ktorý sa konal 10.11.2019

Dostať na pódium viacero odborníkov z oblasti, ktorá súvisí s hotelovým biznisom nie je jednoduché. Obzvlášť, ak chcete aby medzi svoju konkurenciu prišiel prednášať o svojom know-how aj majiteľ úspešného penziónu a pomohol tak komunite vidieť fungovanie aj z vnútornej strany barikády. Veľká vďaka preto patrí Penziónu Mara z Liptovského Trnovca a teda pánovi Adamčiakovi.

Nepriaznivé počasie zdržalo viacero platiacich hostí konferencie a preto sme začali s 15 minútovým meškaním. V konferenčnej miestnosti sa stretli prevádzkovatelia apartmánov, penziónov, ale aj veľkých rezortov. Preto výber tém podliehal danému faktoru a museli sme témy vziať obšírnejšie, aby si každý prišiel na svoje.

Základné princípy Revenue Managementu by mal ovládať každý objekt bez ohľadu na veľkosť objektu, pretože to tvorí základ biznisu. Bez správnej stratégie nemáte hostí a bez hostí nemôžete poskytovať služby. Úvodná téma preto patrila tejto problematike. Prednášajúci – Tomáš Lukáč zo spoločnosti Eggresh.

Doba napreduje každým dňom a kto nespolupracuje s inováciami, je pozadu. Základom dnešného predaja je online svet a snaha o priame rezervácie. K tomu slúži najmä vhodný recepčný systém, ideálne s cloudovým riešením. Najlepší produkt na trhu so spomenutými parametrami je systém Ellipse od Horeca Group.

Majiteľ spoločnosti, pán Miroslav Knižka, nás poctil svojou účasťou a hosťom popísal celosvetové údaje a trendy, aby si majitelia vedeli predstaviť ako fungujú hlavy hostí počas rezervácie. K tomu sme dostali 15 tipov ako predávať online.

Reklama v printových médiách je z kurzu, doba patrí online reklame, sociálnym sieťam a adaptácii na rýchlu modernú dobu. Preto nemohol chýbať aj zástupca z odvetvia reklamy a konkrétne agentúra Invelity a jej spoluzakladateľ, pán Libor Toporcer. Vysvetlili sme si dôvody prečo sa venovať tvorbe značky, ako majú vyzerať typy reklám a ako reklamu správne optimalizovať.

Najmä väčšie objekty zaujala téma v spojení s využitím priestorov od magazínu Kávičkári. Prednášať prišla manažérka magazínu, slečna Augustína Markocsyová. Ukázala nám veľké množstvo inšpirácie, jej úlohou bolo akciu oživiť a ponúknuť aj iný pohľad majiteľom, ktorí sa denno-denne stretávajú iba so svojim objektom a logicky tak strácajú objektivitu, ktorá je tak potrebná.

Zisk z akcie išiel Občianskému združeniu Športuj Srdcom, vďaka viac ako slušnej účasti sme hravo pokryli náklady za priestory v 4* hoteli, náklady za stravu a občerstvenie a úspešne sme odovzdali viac ako 400€. OZ využíva prostriedky na organizáciu krosového polmaratónu, ktorý má za úlohu vyzbierať finančné prostriedky pre osoby trpiace svalovou atrofiou. Každoročne tak odovzdajú viac ako 3000€.

Účastníkom akcie srdečne ďakujeme a pripájame aj zopár anonymných hodnotení účastníkov s našim komentárom.

Na otázku čo sa Vám na akcii páčilo najviac sme dostali nasledovné odpovede, vybrali sme zopár z nich:

Získanie všeobecných informácií. Ďakujeme

Témy prezentácii, charitatívna myšlienka akcie. Ďakujeme

Neformálny prístup všetkých prednášajúcich, informácie podané fundovane, ku konkrétnym situáciám, prednášky boli pre nás prínosom v našej práci. Radi sa zúčastníme aj na budúcom stretnutí. Ďakujeme. Ďakujeme, ste vítaní.

Skvelá organizácia, zostavenie prednášajúcich, ktorí podali obšírne, a zároveň zaujímavo informácie, ktoré sú a budú prínosom pre moju ďalšiu prácu a podnikanie. Všetci rozprávali veľmi pútavo, nadšene a fakticky. Bola som pozitívne prekvapená. Čas ubehol veľmi rýchlo. Prosím aspoň 2x v roku takéto stretnutie. Ďakujeme, vzhľadom k náročnosti a časovej vyťaženosti je to v rovine sci-fi, ale posnažíme sa.

Veľa vecí, o ktorých bola reprezentácia už poznám, čiže to nebolo nič nové ani výnimočné pre mňa. Jedine čo sa mi páčilo, tak spoznanie nových ľudí z okolitých hotelov. Ďakujeme, tešíme sa z úrovne Vašich vedomostí. 

Čakal by som viac reálnych a praktických vecí, ktoré sa dajú využiť v praxi. Bolo tam zbytočne veľa teórie, ktorá sa v praxi nedá poriadne uplatniť. Mne sa najviac páčila perzentácia pána Adamčiaka, lebo to bolo z praxe – na reálnom príklade ukazoval ako tvoriť pobytový balík, akú stratégiu používa na FB, instagram, zľavomat…proste k veci. Čiže úplne top by bolo keby ste našli predstaviteľov aj z iných ubytovacích zariadení a tí by povedali čo im v ich zariadení funguje a čo nie (jeden z hotela, jeden z penziónu, jeden z chaty, jeden z apartmánového domu napr.). – ako prípadová štúdia kde by sme si spolu prešli napr. ich web, rezervačný engine, formuláre, fotky, facebook, booking, aké ubytovacie portály používajú, aké majú balíky, marketing, ako oslovujú domácich/zahraničných klientov, ak majú platenú reklamu – akú? koľko to stojí, ako vyrátať či sa to oplatí atď.

Proste veci z praxe a nie teóriu. Nabudúce to nabite praktickými vecami a kľudne vynechajte prednášky mimo tému (slečna Markocsyová – prednáška síce dobrá ale pre miestnych chatárov a majiteľov penziónikov asi zbytočná). Za mňa 6/10. Ďakujeme za hodnotenie. Popravde v danom odvetví Vaša konkurencia neinklinuje k tomu, aby Vám dávala svoje know-how zadarmo, prípadne za 40€ vstupenku. My sme veľmi radi, že sme dokázali presvedčiť aspoň pána Adamčiaka. 

Prezentované boli praktické skúsenosti. Ďakujeme, bolo náročné vybrať na pár hodín tie správne témy, aby si každý našiel to svoje.

Za 40€ a 5hodín som sa dozvedela viac informácií ako za celú dobu odkedy podnikám. Ďakujem najmä za to že sa našiel niekto kto nadšene odovzdal svoje skusenosti a venoval svoj čas zadarmo. Ďakujeme, vidíme to podobne. Vážime si Vašu účasť.

Priemer hodnotení konferencie bol 1,47. (Hodnotenie ako v škole). Ďakujeme

Autor článku: Mgr. Tomáš Lukáč

SKÚSENOSTI
EFEKTIVITA
KNOW HOW
OCHOTA
PORADIŤ SA

Ďalšie články

Veľká novinka v Bookingu

Platforma konečne reaguje na nevôľu svojich klientov a ich dlhoročné dopyty po zmene.

Tipy pred kúpou apartmánu

Uvažujete nad kúpou apartmánu? Spísali sme naše skúsenosti do pár odsekov. Možno Vám pár minút čítania pomôže ušetriť nervy a peniaze.

Ako fungujú hodnotenia na Bookingu?

Systém hodnotení pobytov sa priebežne mení. Čo so sebou prinášajú zmeny a aký je trend bez rozdielu v typoch ubytovania?

Aké sú povinnosti ubytovateľa?

Kúpili ste rekreačnú nehnuteľnosť? Prišiel čas zoznámiť sa s príslušnou legislatívou a povinnosťami, ktoré vás ako prevádzkovateľa ubytovacieho zariadenia neminú.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram